Názory klientů

Datum: 22.06.2016

Vložil: xxxxx

Titulek: Monika

Paní Frankovou mi doporučila kolegyně z práce, když mladší dcera Monika nastoupila do první třídy a najednou nevěděla kterou rukou má psát. Mimo jiné paní Franková zjistila, že u ní nebude docela v pořádku soustředění a pozornost, o čemž jsme se přesvědčili hned v první třídě. Na neurologii ji byla diagnostikována lehká forma ADHD. Tak jsme začli pravidelně navštěvovat o víkendech paní Frankovou. Vzhledem k tomu, že starší dcera je takové to vyloženě bezproblémové dítě, které zvládá ve škole všechno samo a nepotřebuje žádnou pomoc, nemohli jsme o to víc pochopit jak to že ani po několikerém opakování a neustálého učení si skoro nic nepamatuje. Nešťastná z toho byla hlavně dcera, která se hodně srovnávala s ostatníma spolužákama ve třídě a chtěla být tak dobrá jako oni, jenže bohužel i když jsme se neustále pořád něco učili, procvičovali a mnohdy končili v 9 hodin večer, výsledky byly mizerné. K paní Frankové jsme chodili 2 roky, Monika je nyní ve 3. třídě a výsledky se opravdu dostavily. Učení jde o hodně lépe a také známky ve škole se zlepšily a hlavně Monika už tak neroní slzy a nepláče, že všechno je na nic a ona je hloupá a do školy se nehodí. Díky paní Frankové jsme se hodně naučili i my rodiče, jak vůbec s takovým dítětem pracovat a učit se s ním. Děkujeme za vše.

Datum: 11.02.2016

Vložil: Karel

Titulek: Adhd dospělého

adhd se řeší nejen, ale často se vyskytuje i u dospělých i přes to, že si to příliš neuvědomují - jsou už nějak adaptovaní do života a fungují s tím. V mém případě bylo velkým problémem soustředění, roztřepená pozornost a z toho plynoucí produktivita, která neodpovídala vynaloženému snažení. Celé to pak souvisí i se ztrátou vůle. Sezení trvaly v součtu přibližně rok, nejprve intenzivnější, později udržovací fáze - přibližně 1 až 2x týdně. Na prvních několika sezeních nelze poznat velký rozdíl, člověk se se sebou učí pracovat, po krátké chvíli (v terminologii feedbacku je rozuměno 5 až 10 tréninků) se začnou dostavovat výsledky, které jsou nejprve krátkodobé v řádu nejprve hodin, desítek hodin, později se ale prodlužují a stávají se přirozeným stavem. Určitě se zlepšuje pozornost, celkově se zklidňuje "rozlítanost" myšlení a v mém případě neustálé "šrotování" mozku. Není špatné si přečíst i lékařský podklad o fungování mozku a jak jsou které vlny typické pro určitý stav mysli, popř. jak se nestandardní stavy promítají do chování člověka, osobně mi to dává větší důvěru v danou metodu. Můžu stoprocentně doporučit biofeedback i paní Frankovou, je dobře, že se k této možnosti dá dostat.
K.

Datum: 22.01.2016

Vložil: Renata Šotkovská

Titulek: Děkujeme za pomoc

Můj šikovný a bystrý syn byl bohužel také postižen dnes rozšířenou poruchou pozornosti, což jsme zaregistrovali vpodstatě hned po zahájení školní docházky (nyní je v 8. třídě ZŠ). Od druhé třídy jsme absolvovali všechno možné, jako i jiní rodiče, tak jak popisují v předchozích příspěvcích. Musím říci, že snaha byla velká, jak na straně rodičů i úžasné třídní paní učitelky, tak i syna samotného - nicméně výsledky nevalné. Předloni jsem v článku na internetu našla zmínku o biofeedbacku a cíleně začala hledat nějakou možnost jej vyzkoušet v našem okolí. Vzhledem k tomu, že vím, že když dva dělají totéž, není to totéž, snažila jsem se sehnat co nejvíce informací, referencí, názorů a nakonec zaklepala na dveře u paní magistry Frankové. Velice přínosné pro nás se synem bylo to, že jsme si mohli na první nezávazné schůzce nechat vysvětlit, ukázat a vyzkoušet o čem to vše je a ujasnit si, zda chceme s programem začít a hlavně vydržet až do konce, neboť to je běh na dlouhou trať. Na Biofeedback jsme chodili jeden rok, cca 1x týdně. Pokrok a to téměř skokový jsem zaregistrovala asi po půl roce, kdy se změnil přístup syna ke školní přípravě. Do té doby jsem totiž trávila i hodinu času tím, abych jej vůbec přesvědčila, že budeme do školy něco dělat a když už začal, často mu myšlenky utíkaly jinam.Třeba v polovině mé věty začal mluvit na úplně jiné téma, takže bylo vidět, že je myšlenkami někde úplně jinde. Byly chvíle, kdy už i jemu vadilo, že není schopen udělat jednoduchý úkol za pár minut, ale trápí se s tím dlouho a opravdu na něm byla vidět urputná snaha, nicméně nedokázal soustředěnost udržet. Po půl roce biofeedbacku, nejen že začal sám mít potřebu své školní povinnosti plnit, ale opravdu dokázal vydržet v soustředění i půlhodinu a déle. Syn je velmi bystrý a inteligentní, takže za tu půlhodinu se dokázal opravdu dobře naučit hodně věcí. Paní magistra nás varovala před krizí, která obvykle hrozí a je ji třeba překonat, nám se ale naštěstí vyhnula a druhý půlrok už jsme jen utužovali nové návyky. První známky zlepšení se objevily i na školních výsledcích. Je pravda, že konečné vysvědčení ještě nezaznamenalo výrazných změn, nicméně já jsem věděla, že zatímco dříve tam bylo hodně dvojek a trojek s odřenýma ušima, tak teď to byly spíše skorojedničky a skorodvojky. Nyní na pololetí už místo 8 trojek bude mít syn jen 3 nebo čtyři, také některé dvojky se zlepšily na jedničky. Extrémní změna nastala třeba v matematice, kdy z 3 na konci školního roku bude velmi krásná dvojka nyní v pololetí. Jednička utekla jen o pár bodů, ale pro mě je důležitější, že pololetní písemku napsal Vojta na 50 bodů z 50, takže opravdu dokázal vyeliminovat veškeré chyby z nepozornosti či zbrklosti.
Já i syn víme, že ještě jsou rezervy a že je ještě potenciál známky dále zlepšit, Vojta je i motivován, neboť příští rok bude skládat přijímačky na střední školu a věřím tomu, že se jeho pozornost ještě zlepší.

Moc děkujeme paní Frankové za pomoc, podporu, opravdu profesionální přístup a všem nerozhodným rodičům rozhodně vřele doporučuji.

Datum: 30.11.2015

Vložil: Tomáš Pawlas

Titulek: S ADHD bez medikace

Jen to příspěvek na web, tudíž vše bude uvedeno s časovým odhadem. V roce 2014 byla u mého syna diagnostikována porucha pozornosti tzv. syndrom ADHD - výrazné obtíže v oblasti koncentrace pozornosti a aktivity spojené s poruchou učení dysortografii. Samozřejmě, že mu bylo po psychiatrickém vyšetření v FNO Ostrava (jedné z nejlepších dětských ambulancí v blízkém okolí) doporučeno užívat tlumící farmaceutika, což jsme s manželkou odmítli na místě. Prostřednictvím SPPG ZŠ Gorkého v Havířově Mgr. Komárové jsme již předtím získali doporučení na Mgr. Frankovou, která se zabývá podobnými poruchami s odlišným přístupem k dosažení zlepšení podobných stavů metodou Biofeedback. A než cpát do syna prášky, rozhodli jsme se pro alternativní postup, což respektoval i MUDr. Matůš z dětské neurologie NsP Havířov. Musím říct, že se s náma na prvním setkání Mgr. Franková moc nemazlila a jasně nastínila podmínky celé kůry. Nezastírala, že pokud se nebudou dodržovat dohodnuté věci, nemá celá kůra smysl a vůbec se do toho nemáme pouštět. Tento přístup jsem velice oceňoval a každému vážně nemusí vyhovovat - prostě rovina. Dnes však sklízíme neoddiskutovatelný úspěch v kombinaci s úsilím Mgr. Komárové, ke které ve škole jednou týdně dochází syn na "doučování". Dnes, což je téměř konec roku 2015 je kluk úplně někde jinde, výsledky ve škole má oproti začátkům exkluzivní - na posledním vysvědčení z 3tí. třídy byla jedna 2ka kupodivu z JČ - :-) .... a dnes vážně minimálně řešíme jeho problémy s nesoustředěností, vůbec né s jeho nekontrolovatelnými procházkami po třídě uprostřed výuky, nebo častou nechutí a výdrží vypracovat domácí úkol. Myslím, ba co víc, jsem přesvědčen, že tohoto bychom zcela určitě nedosáhli pomocí navrhované medikace různě působících sedativ.

Datum: 12.09.2015

Vložil: rodiče

Titulek: Kubík

Dobrý den, náš syn Kuba měl velké problémy ve škole a nejen tam, kam jsme přišli, bylo to doslova k nevydržení. Snažili jsme se zlepšit u něho některé věci, ale i když sme se snažili,úspěchy nás míjely.... při první návštěvě a konzultaci jsme dostali informace, jako rodiče jsme byli překvapeni na pohled na některé věci a hlavně přístup, hodně jsme o nich doma přemýšleli..... dnes máme za sebou s Kubou rok pravidelných návštěv u p.Frankové, u našeho Kuby jsou znatelné posuny, my jako rodiče jsme udělali taky několik kroků vpřed, víme, jak k synovi v některých situacích přistupovat, jak reagovat.Nebylo to jednoduché, ale dnes je u nás více rodinné pohody, Kubovi se víc daří ve škole.Tímto bychom chtěli poděkovat za veškerou práci p. Frankové s Kubou, za lidský přístup, za trpělivost, kterou měla s náma se všema, za konzultace, pomoc a humor :-). M.M.

Datum: 06.03.2015

Vložil: Petra

Titulek: Pděkování

Dobrý den, Jsem moc ráda že jsem poznala Paní Frankovou s biofedbekem,protože dcera má ADHD s poruchou pozornosti a tak už jsme si s ní nevěděli rady,pořád skákala ,byla nesoustředěná při učení a potýkaly jsme se s tím od mala kdy měla jeden a půl roku.Je jí teď 8 let-chodíme k paní Frankové necelé 2 roky.Paní Franková nám ukázala jak sní pracovat-začalo ji to bavit a nás to těšilo.I ja sama jsem cítila,že mi paní Franková dodává sílu,psychickou,kdy mě uklidnila v tom co mi doktoři řekli.Našli jsme s paní Frankovou, vždycky řešení.Teď máme trošku jiné problémi se synem,špatně se adaptuje v novém prostředí a každá nová věc ho rozčílí.Už po pár sezení vidím že má chuť něco dělat a učit se nové věci.Bude mu 5 let.Děti si zamilovali paní Frankovou!Moc ji chci tímto poděkovat ! :) :)

Datum: 15.02.2015

Vložil: Lenka

Titulek: Poděkování

Chceme tímto poděkovat za péči p.Frankové, celkový přístup a za posuny u naší dcery s ADHD,jsme rádi,že je klidnější,vyrovnanější, ve škole víc v pohodě. Děkujeme i za rady a pomoc v tom nejhorším.

Datum: 12.09.2014

Vložil: Bedravovi

Titulek: I zázraky se dějí ...

Paní Mgr. Frankovou jsem začala navštěvovat se svým synem (předškolák) před půl rokem z čirého zoufalství. Z čirého zoufalství ze svého dítěte.
Syn byl roztěkaný, divoký, nesoustředěný, pokud vše neměl hned, nastal výbuch zlosti. Dělal přesný opak toho, co jsem řekla já, či manžel. Měl problémy začlenit se v mateřské školce do kolektivu. Děti si s ním nechtěly hrát, protože jim dělal jen naschvály. Do školky jsem pro něj chodila se staženým žaludkem, co zase na něj uslyším a co udělal.
Obyčejné procházky venku, výlety, návštěvy rodiny a známých, či banalita jako je nákup v obchodě se pro mě stávaly doslova utrpením.
Jistěže nebyly jen špatné chvíle, syn pokud chtěl, poslechl...ale ty horší chvilky určitě převažovaly. Zvláště, pokud odevšad slyšíte, že Vaše dítě je nevychované, neposlouchá a Vy jako rodič jej nezvládáte.
Zkoušeli jsme to doma po dobrém i po zlém. Domlouvali mu, přikazovali, zakazovali...já na něj velmi často křičela a dostal i na zadek. Nepomohlo nic, možná na chvíli...Nešťastný byl on i my.
Od kolegyně z práce jsem dostala kontakt na Mgr. Frankovou, která se zabývá Biofeedbackem a měla v péči i syna této kolegyně.
Zkusit se má vše a tak jsem nemeškala ani chvilku a Mgr. Franková nás pozvala na první návštěvu. Pamatuji si přesně, jak jsem paní Mgr. Frankové na této první návštěvě řekla, že jsem na narození syna velice dlouho čekala a už bych si ho konečně chtěla užít, ne se jen stále rozčilovat...☺.
Vím, že nepoznat paní Frankovou, byla by ze mě dneska hysterická matka, která by na té křehké dětské dušičce napáchala hrozné škody do budoucna!
Dnes, po půl roce na Biofeedbacku u paní Mgr. Frankové si svého syna užívám „každou buňkou v těle“. Nejsme sice ještě tam, kde máme namířeno, ale už teď vím, že jdeme po té správné cestě.
Syn se opravdu velmi zklidnil, jsme schopni se spolu v klidu domluvit, spolupracovat a dodržovat daná pravidla. Jiště, že syn občas zazlobí...děti jsou přece od toho, aby zlobily, ale je to prkotina proti tomu, co bylo dříve.
Obrovské zlepšení nastalo i ve školce. Syn už není outsider třídy, hraje si spolu s ostatními dětmi, zpívá, tančí a hraje kolektivní hry. Je to pro mě obrovská změna a radost, když příjdu do školky a paní učitelka mého syna chválí, jak byl dnes šikovný a hodný!
Můžu s klidným svědomím říct, že naše dítě není nevychované – je prostě jiné! A uděláme s mužem vše pro to, aby mu ta „jinakost“ neznepříjemňovala další život...ba naopak, budeme jej podporovat v tom, co mu půjde a pomáhat s tím, v čem bude pozadu.
I když je nutné s dítětem pracovat i doma (mimo Biofeedback), má paní Mgr. Franková na tomto posunu lví podíl!!
Její inteligence, neskutečný přehled a ten její klid...obdivuhodné!
Vždy mi říká, že nejdůležitější je důslednost a trpělivost. Trpělivost jsem ztratila už mnohokrát, ale po rozhovoru s ní, odcházím vždy s lepší náladou a s pocitem, že vše zvládnem a že je to přece hračka. Po všech jejich radách člověk v sobě objeví i to, o čem vůbec netušil, že v sobě má ☺.
Občas si říkám, co bude, až syn nastoupí do školy. Bude to velká změna a jednoduché to určitě nebude...ale nemáme se čeho bát...máme NAŠI paní Frankovou!
Děkujeme, děkujeme za to, že jsme tam, kde jsme, protože tam jsme paní Franková je díky Vám!

Datum: 02.09.2014

Vložil: Jana

Titulek: dospělák

Péče byla na profesionální úrovni, je mi i skoro líto,že končí, můj posun jako dospěláka je nejen v soukromí ale i v práci...byla to fuška,ale průběh i finále odlehčení,moc děkuji, ohleduplný přístup,pochopení a vedení. Janka

Datum: 15.06.2014

Vložil: B.R.

Titulek: dcera

Chtěla bych poděkovat touto cestou p.Frankové za péči naší dcery,jsme moc rádi,že jsme našli odborníka,který se jí věnoval naplno a dlouhodobě.Děkujeme.

Záznamy: 21 - 30 ze 48
<< 1 | 2 | 3 | 4 | 5 >>