Názory klientů

Datum: 30.11.2015

Vložil: Tomáš Pawlas

Titulek: S ADHD bez medikace

Jen to příspěvek na web, tudíž vše bude uvedeno s časovým odhadem. V roce 2014 byla u mého syna diagnostikována porucha pozornosti tzv. syndrom ADHD - výrazné obtíže v oblasti koncentrace pozornosti a aktivity spojené s poruchou učení dysortografii. Samozřejmě, že mu bylo po psychiatrickém vyšetření v FNO Ostrava (jedné z nejlepších dětských ambulancí v blízkém okolí) doporučeno užívat tlumící farmaceutika, což jsme s manželkou odmítli na místě. Prostřednictvím SPPG ZŠ Gorkého v Havířově Mgr. Komárové jsme již předtím získali doporučení na Mgr. Frankovou, která se zabývá podobnými poruchami s odlišným přístupem k dosažení zlepšení podobných stavů metodou Biofeedback. A než cpát do syna prášky, rozhodli jsme se pro alternativní postup, což respektoval i MUDr. Matůš z dětské neurologie NsP Havířov. Musím říct, že se s náma na prvním setkání Mgr. Franková moc nemazlila a jasně nastínila podmínky celé kůry. Nezastírala, že pokud se nebudou dodržovat dohodnuté věci, nemá celá kůra smysl a vůbec se do toho nemáme pouštět. Tento přístup jsem velice oceňoval a každému vážně nemusí vyhovovat - prostě rovina. Dnes však sklízíme neoddiskutovatelný úspěch v kombinaci s úsilím Mgr. Komárové, ke které ve škole jednou týdně dochází syn na "doučování". Dnes, což je téměř konec roku 2015 je kluk úplně někde jinde, výsledky ve škole má oproti začátkům exkluzivní - na posledním vysvědčení z 3tí. třídy byla jedna 2ka kupodivu z JČ - :-) .... a dnes vážně minimálně řešíme jeho problémy s nesoustředěností, vůbec né s jeho nekontrolovatelnými procházkami po třídě uprostřed výuky, nebo častou nechutí a výdrží vypracovat domácí úkol. Myslím, ba co víc, jsem přesvědčen, že tohoto bychom zcela určitě nedosáhli pomocí navrhované medikace různě působících sedativ.

Datum: 12.09.2015

Vložil: rodiče

Titulek: Kubík

Dobrý den, náš syn Kuba měl velké problémy ve škole a nejen tam, kam jsme přišli, bylo to doslova k nevydržení. Snažili jsme se zlepšit u něho některé věci, ale i když sme se snažili,úspěchy nás míjely.... při první návštěvě a konzultaci jsme dostali informace, jako rodiče jsme byli překvapeni na pohled na některé věci a hlavně přístup, hodně jsme o nich doma přemýšleli..... dnes máme za sebou s Kubou rok pravidelných návštěv u p.Frankové, u našeho Kuby jsou znatelné posuny, my jako rodiče jsme udělali taky několik kroků vpřed, víme, jak k synovi v některých situacích přistupovat, jak reagovat.Nebylo to jednoduché, ale dnes je u nás více rodinné pohody, Kubovi se víc daří ve škole.Tímto bychom chtěli poděkovat za veškerou práci p. Frankové s Kubou, za lidský přístup, za trpělivost, kterou měla s náma se všema, za konzultace, pomoc a humor :-). M.M.

Datum: 06.03.2015

Vložil: Petra

Titulek: Pděkování

Dobrý den, Jsem moc ráda že jsem poznala Paní Frankovou s biofedbekem,protože dcera má ADHD s poruchou pozornosti a tak už jsme si s ní nevěděli rady,pořád skákala ,byla nesoustředěná při učení a potýkaly jsme se s tím od mala kdy měla jeden a půl roku.Je jí teď 8 let-chodíme k paní Frankové necelé 2 roky.Paní Franková nám ukázala jak sní pracovat-začalo ji to bavit a nás to těšilo.I ja sama jsem cítila,že mi paní Franková dodává sílu,psychickou,kdy mě uklidnila v tom co mi doktoři řekli.Našli jsme s paní Frankovou, vždycky řešení.Teď máme trošku jiné problémi se synem,špatně se adaptuje v novém prostředí a každá nová věc ho rozčílí.Už po pár sezení vidím že má chuť něco dělat a učit se nové věci.Bude mu 5 let.Děti si zamilovali paní Frankovou!Moc ji chci tímto poděkovat ! :) :)

Datum: 15.02.2015

Vložil: Lenka

Titulek: Poděkování

Chceme tímto poděkovat za péči p.Frankové, celkový přístup a za posuny u naší dcery s ADHD,jsme rádi,že je klidnější,vyrovnanější, ve škole víc v pohodě. Děkujeme i za rady a pomoc v tom nejhorším.

Datum: 12.09.2014

Vložil: Bedravovi

Titulek: I zázraky se dějí ...

Paní Mgr. Frankovou jsem začala navštěvovat se svým synem (předškolák) před půl rokem z čirého zoufalství. Z čirého zoufalství ze svého dítěte.
Syn byl roztěkaný, divoký, nesoustředěný, pokud vše neměl hned, nastal výbuch zlosti. Dělal přesný opak toho, co jsem řekla já, či manžel. Měl problémy začlenit se v mateřské školce do kolektivu. Děti si s ním nechtěly hrát, protože jim dělal jen naschvály. Do školky jsem pro něj chodila se staženým žaludkem, co zase na něj uslyším a co udělal.
Obyčejné procházky venku, výlety, návštěvy rodiny a známých, či banalita jako je nákup v obchodě se pro mě stávaly doslova utrpením.
Jistěže nebyly jen špatné chvíle, syn pokud chtěl, poslechl...ale ty horší chvilky určitě převažovaly. Zvláště, pokud odevšad slyšíte, že Vaše dítě je nevychované, neposlouchá a Vy jako rodič jej nezvládáte.
Zkoušeli jsme to doma po dobrém i po zlém. Domlouvali mu, přikazovali, zakazovali...já na něj velmi často křičela a dostal i na zadek. Nepomohlo nic, možná na chvíli...Nešťastný byl on i my.
Od kolegyně z práce jsem dostala kontakt na Mgr. Frankovou, která se zabývá Biofeedbackem a měla v péči i syna této kolegyně.
Zkusit se má vše a tak jsem nemeškala ani chvilku a Mgr. Franková nás pozvala na první návštěvu. Pamatuji si přesně, jak jsem paní Mgr. Frankové na této první návštěvě řekla, že jsem na narození syna velice dlouho čekala a už bych si ho konečně chtěla užít, ne se jen stále rozčilovat...☺.
Vím, že nepoznat paní Frankovou, byla by ze mě dneska hysterická matka, která by na té křehké dětské dušičce napáchala hrozné škody do budoucna!
Dnes, po půl roce na Biofeedbacku u paní Mgr. Frankové si svého syna užívám „každou buňkou v těle“. Nejsme sice ještě tam, kde máme namířeno, ale už teď vím, že jdeme po té správné cestě.
Syn se opravdu velmi zklidnil, jsme schopni se spolu v klidu domluvit, spolupracovat a dodržovat daná pravidla. Jiště, že syn občas zazlobí...děti jsou přece od toho, aby zlobily, ale je to prkotina proti tomu, co bylo dříve.
Obrovské zlepšení nastalo i ve školce. Syn už není outsider třídy, hraje si spolu s ostatními dětmi, zpívá, tančí a hraje kolektivní hry. Je to pro mě obrovská změna a radost, když příjdu do školky a paní učitelka mého syna chválí, jak byl dnes šikovný a hodný!
Můžu s klidným svědomím říct, že naše dítě není nevychované – je prostě jiné! A uděláme s mužem vše pro to, aby mu ta „jinakost“ neznepříjemňovala další život...ba naopak, budeme jej podporovat v tom, co mu půjde a pomáhat s tím, v čem bude pozadu.
I když je nutné s dítětem pracovat i doma (mimo Biofeedback), má paní Mgr. Franková na tomto posunu lví podíl!!
Její inteligence, neskutečný přehled a ten její klid...obdivuhodné!
Vždy mi říká, že nejdůležitější je důslednost a trpělivost. Trpělivost jsem ztratila už mnohokrát, ale po rozhovoru s ní, odcházím vždy s lepší náladou a s pocitem, že vše zvládnem a že je to přece hračka. Po všech jejich radách člověk v sobě objeví i to, o čem vůbec netušil, že v sobě má ☺.
Občas si říkám, co bude, až syn nastoupí do školy. Bude to velká změna a jednoduché to určitě nebude...ale nemáme se čeho bát...máme NAŠI paní Frankovou!
Děkujeme, děkujeme za to, že jsme tam, kde jsme, protože tam jsme paní Franková je díky Vám!

Datum: 02.09.2014

Vložil: Jana

Titulek: dospělák

Péče byla na profesionální úrovni, je mi i skoro líto,že končí, můj posun jako dospěláka je nejen v soukromí ale i v práci...byla to fuška,ale průběh i finále odlehčení,moc děkuji, ohleduplný přístup,pochopení a vedení. Janka

Datum: 15.06.2014

Vložil: B.R.

Titulek: dcera

Chtěla bych poděkovat touto cestou p.Frankové za péči naší dcery,jsme moc rádi,že jsme našli odborníka,který se jí věnoval naplno a dlouhodobě.Děkujeme.

Datum: 24.03.2014

Vložil: ...

Titulek: KVALITNĚJŠÍ ŽIVOT

Asi každý z nás občas řeší nepříjemné situace...normální věc...život běží dál. Snažíme se být kvalitními osobnostmi,dobrými rodiči i přáteli,efektivně pracovat apod. Předloni jsem se opět dala na studium,našla si tak novou práci a vůbec udělala pár zásadních změn v životě...prostě jsem se chtěla posunout o notný kus dál. Ale bolestné a sužující myšlenky z minulosti,běžný shon,práce,škola atd. se sbírali a sbírali. Nasazení bylo příliš vysoké a já slábla po všech stránkách. Měla jsem pocit přeplnění a velkého chaosu v hlavě. Pochopila jsem,že si o tom potřebuji s někým povolaným promluvit! Dlouho jsem to neodkládala...vždyť život je krátký! Můžu říci,že mne ani na vteřinu nenapadlo se stydět,jak to různě občas slýchávám. Chtěla jsem ale najít někoho MIMOŘÁDNÉHO a zároveň něco,co mi pomůže vše rychleji vstřebávat,netrpět tolik vyčerpaností,lépe se soustředit,mít svou vyrovnanost,a kde nebudu muset vše řešit jen slovně.
Stránky paní Frankové tak byly pro mne velmi zajímavé...ale biofeedback naprostou neznámou. Říkala jsem si,no za zkoušku přece nic nedám. Naše setkávání u FEEDBACKU s ROZHOVORY prolínaje mi ale vážně začínali srovnávat vnitřní rozpoložení i postoje. Vnitřní klid přicházel stále častěji a s ním bylo vše snažší a snažší.
Bohužel...přišla do toho nečekaná a velmi bolestná zkušenost...a právě tehdy bylo nejvíce poznat,že na sobě pracuji! Uvědomuji si totiž velmi dobře,že s takto závažnou událostí bych si sama neporadila.
Není to úplně snadné,ale i přes bol zdárně studuji a pracuji dál,mimořádně dobře se soustředím,mnohem více si pamatuji,a vše vůbec zpracovávám.
S ŽIVOTNÍMI PŘEKÁŽKAMI SE UŽ NEPERU,NÝBRŽ JE ZVLÁDÁM A VSTŘEBÁVÁM. O ŽIVOTNÍM SHONU,TRPĚLIVOSTI,PRACOVNÍM NASAZENÍ,ALE I VĚNOVÁNÍ ČASU RODINĚ A SOBĚ SAMÉ NEMLUVĚ.
Dokonale,smysluplně a logicky propojené sezení paní Frankové nejen u feedbacku vyžadují mimořádné schopnosti! TALENT,VĚDOMOSTI,PÍLE,NAPROSTÁ PROFESIONALITA,UM A SNAHA LIDEM POMOCI...to tedy...veliký obdiv! Tato odbornice ví,co dělá a je na tom nejpovolanějším místě!
Mám tu potřebu ji zde dnes takto veřejně poděkovat a říci,jak moc si jí i jejích schopností vážím.
P.S.: DĚKUJI,ŽE JSTE PANÍ FRANKOVÁ, ŽE MÁM TU PŘÍLEŽITOST A ČEST VÁS ZNÁT OSOBNĚ!!!
Také ale DĚKUJI ZA FEEDBACK,který využíváte...je pro mne obrovským překvapením,co s ním dokážete!
Objevit Vás,bylo pro mne výhrou. DĚKUJI VÁM

Datum: 28.02.2014

Vložil: M.G.

Titulek: Děkujeme

Jsem velmi ráda za to, že jsem měla tu čest poznat paní Mgr. Frankovou. Jsem ráda, že nám nabídla konkrétní možnost jak čelit všem našim problémům a nejednalo se o obecné rady typu zpráv z PPP. Biofeedback viditelně zklidnil našeho syna, celou dobu tam chodil rád a těšil se, že se zase posune zase o kousek dál. Naše cesta již pomalu končí a jsem ráda, že jsme s paní frankovou pro mého syna udělali vše, co bylo v našich silách. Paní Mgr. Frankovou a biofeedback mohu všem vřele doporučit, je to na dlouho, ale výsledek stojí za to!

Datum: 04.12.2013

Vložil: P.S.

Titulek: "nezralý" předškolák

Mám předčasně narozeného syna v 25.týdnu těhotenství s porodní váhou 900g.Nyní je v předškolním věku a i když se jeví jako zdravé a chytré dítě,má problémy se soustředěním,s grafomotorikou(nerad kreslí), vadou řeči,neklidem.....
I když nás teprve čeká celý ten koloběh vyšetření ve spec.poradnách, u neurologa, psychiatra, možná bude mít diagnostikováno ADHD...,chtěla bych mu dopřát tu nejlepší předškolní péči.Chodíme k paní Frankové na feedback půl roku a syn se viditelně zklidnil. Nyní má přidaný ještě stimulační program pro předškoláky Maxík,což nám zabere 20-30min denně a já to vidím velmi pozitivně jako přípravu do školy, kdy nebude překvapen povinností plnit domácí úkoly.Ještě máme hodně času do nástupu do 1.třídy a věřím, že nám péče paní Frankové přinese jen to nejlepší.Je to profesionál na svém místě,ochotna vždy poradit,rozebrat, zhodnotit problém.Děkuji za její čas a lidský přístup.

Záznamy: 21 - 30 ze 45
<< 1 | 2 | 3 | 4 | 5 >>